ظرف دلیوری رستوران

انواع ظرف دلیوری رستوران

ظرف دلیوری رستوران

امروزه یکی از نکات پر اهمیت در صنعت رستوران، ظروف بسته بندی و دلیوری آنها است.

پیش از این در مقاله ای با عنوان ” چگونه یک سرویس دلیوری برای رستوران خود ایجاد کنیم”  همراه شما بودیم.در این مقاله تلاش میکنیم شما را با انواع ظروف دلیوری رستورانی آشنا کنیم.

رستوران ها در رقابت هستند و تلاش میکنند خود را متمایز و با هویت مستقل و جدید نمایش دهند، یکی از راه هایی که می توان رستوران خود را متمایز کرد ظرف دلیوری می باشد.

رستوران ها با در اختیار داشتن امکانات مختلف می توانند ویژگی های منحصر به فردی ایجاد نمایند. میتوانند دیزاین خاصی را برای ظرف مورد نظر خود انجام دهند یا صرفا با استفاده از متریال خاص این ویژگی را شخصی سازی نمایند.

ظروف دلیوری می توانند از جنس های مختلف تهیه شوند، مانند فوم، انواع پلاستیک، آلومینیوم ، کاغذ و … .

بیشترین مصرف ظروف دلیوری در ایران شامل ظروف پلاستیکی، کاغذی، آلومینیوم و فومی است.

ظرف مایکرویویو دلیوری غذا
ظرف مایکرویویو دلیوری غذا

انواع ظرف دلیوری رستوران

1- ظروف مایکروویوی

ظروف پلاستیکی دلیوری خود به چند دسته تقسیم می شوند. ظروف معروف به مایکرویوی و پلی استایرنی که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند.

ظروف پلی پروپیلن ( مایکروویوی )

از مزایای این ظروف میتوان به

  • پلمپ شدن
  • قابلیت قرارگیری در مایکروویو
  • قابلیت ضد عفونی کردن
  • چندبار مصرف بودن
  • و قابل شست و شو در ماشین ظرفشویی

اشاره کرد. این ظروف از جنس پلی پروپیلن هستند و در تماس با غذای گرم هیچ خطری برای مصرف کننده ایجاد نخواهد کرد.

این ظروف دلیوری بالاترین کیفیت و استاندارد را از میان انواع مختلف ظروف به خود اختصاص می دهد.

نوع دیگر ظروف دلیوری پلاستیکی تهیه شده از جنس پلی استایرن هستند که با توجه به ماهیت مواد اولیه آنها مناسب برای نگهداری مواد غذایی گرم نمی باشد.

یکی از ظروفی که بیشترین مصرف را به خصوص در دوران پاندمی کرونا دارد، ظروف پلاستیکی مایکروویوی است.

2- ظروف کاغذی

از دیگر انواع ظروف دلیوری می توان به ظروف کاغذی اشاره کرد. ظروفی که با توجه به ویژگی هایی که دارند بیشتر برای فست فود ها و رستوران های خیابانی کاربرد دارد.

ظرف کاغذی دلیوری رستوران
ظرف کاغذی دلیوری رستوران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همچنین با کمی خلاقیت می توان دیزاین های زیبا و منحصر به فردی ایجاد نمود. از ویژگی های ظروف کاغذی می توان به قابلیت چاپ پذیری خوب آن اشاره کرد. و همچنین ظروف کاغذی این قابلیت را دارند که به راحتی در ابعاد و شکل های مختلف ساخته شوند. و هزینه ساخت آنها نسبت به دیگر راه حل های دلیوری میتواند به صرفه تر باشد.

3- ظروف آلومینیومی

از دیگر ظروف دیلوری پر مصرف در ایران می تواند به ظروف آلومینیومی اشاره کرد. ظروف آلومینیومی در صورتی که در شرایط استاندارد ساخته شود ایمن است. و دارای هزینه پاینتری نسبت به ظروف پلاستیکی مایکروویوی دارد.

ظروف آلومینیومی در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شود. و مصرف کننده می تواند با توجه به نیاز خود ظرف مورد نظر خود را انتخاب نماید. از قابلیت های این ظروف می توان به گرم کردن این ظروف در فر اشاره کرد. با توجه به شکلی که این ظروف دارند انبارداری این محصولات در رستوران ها بسیار راحت است و فضای کمی را در بر میگیرد.

ظرف آلومینیومی دلیوری
ظرف آلومینیومی دلیوری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ظروف فومی از کمترین کیفیت ممکن برای نگهداری مواد غذایی به خصوص مواد غذایی گرم برخوردار است. مراکز بهداشتی استفاده از این ظروف را توصیه نمیکنند. تنها ویژگی که در ایران باعث شده است از این ظروف استفاده شود، قیمت پایین آن است.

به تازگی در بسیاری از ایالتهای کشور آمریکا ممنوعیت های جدی برای استفاده کردن از ظروف فومی بر قرار شده است.

با انتخاب مناسب ظرف بیرون بر رستوران از بسیاری از مشکلات دلیوری غذا میتوان عبور کرد، مانند بیرون ریختن ظرف، شکل و ظاهر نا مناسب، گرم ماندن غذا و بسیاری موارد دیگر.

هر رستوران و کترینگی با توجه به نیاز خود اقدام به تهیه ظرف مناسب می کند، نیازهایی که با توجه اهداف رستوران و بازار هدف میتواند مشخص شود، به عنوان مثال گاهی قیمت ظرف چندان اهمیت ندارد به این ترتیب با انتخاب یک ظرف مناسب میتوان بهترین کیفیت را در اختیار مشتری قرارداد و گاهی قیمت تمام شده یک محصول آنچنان پر اهمیت  می شود که کوچکترین هزینه ها پر رنگ می شود.

نوشته: ایمان مهتابی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا