راهنمای خرید ظرف نگهدارنده مواد غذایی

وجود ظرف نگهدارنده مواد غذایی برای هر آشپزخانه ای ضروری است. این ظروف در ابعاد و اشکال مختلف و رنگ های متنوع در بازار موجود است. همین انتخاب های متنوع تعیین اینکه کدام ظرف برای شما مناسبتر است را سخت می کند. سعی داریم در این مقاله شما را در انتخاب و خرید این ظروف راهنمایی کنیم.

ظروف نگهدارنده از چه مواد تولید شده اند؟

ظرف نگهدارنده پلی پروپیلن

شفاف ( پلی پروپیلن)

ظروف پلی پروپیلن گزینه اقتصادی برای نگهداری مواد غذایی هستند. همچنین این ظروف بعلت عدم وجود ماده مضر بیسفنول آ (BPA) کاملا در ارتباط با مواد غذایی سالم و بهداشتی بوده و هیچ خطر و عارضه‌ای ایجاد نمی‌کنند. ظروف پلی پروپیلن در برابر مواد شیمیایی نیز بسیار مقاومند و ظاهری شفاف دارند. این ظروف برای نگهداری مواد غذایی در فریزر و همچنین استفاده در مایکروویو عالی ترین انتخاب هستند.

ظرف نگهدارنده پلی کربنات

شفاف (پلی کربنات)

این ظروف به لطف ساختار کریستالی خود بسیار شفافند و شناسایی محصول داخل آنها از این طریق می تواند به سرعت انجام گیرد. ظروف پلی کربنات دمای -40 تا 98 درجه سانتی گراد را تحمل کرده و برای نگهداری مواد غذایی در فریزر بسیار مناسب‌اند. همچنین این ظروف در مقابل اسید ها و روغن بسیار مقاومند و پس از بارها استفاده همچنان وضوح و شفافیت خود را حفظ می کنند.

ظرف نگهدارنده پلی اتیلن

سفید (پلی اتیلن)

این ظروف از رایج ترین نوع پلاستیک ساخته شده اند و کمترین قیمت را در بین ظروف پلاستیکی دارند. این ظروف از لحاظ ظاهری سفید رنگ و در برابر ضربه و مواد شیمیایی مقاومند.

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید لیوان یکبار مصرف

راهنمای خرید قاشق یکبار مصرف

اشکال و اندازه ها:

ظروف نگدارنده مواد غذایی معمولا به دو شکل مربع و یا گرد موجود است که هر کدام مزایا و محدودیت های خود را دارد. در حالیکه ظروف نگهدارنده گرد باعث گردش مناسب هوا و تسریع در فرآیند منجمد شدن مواد غذایی در فریزر می گردد، ظروف نگهدارنده مکعبی در استفاده حداکثری از فضا عالی عمل میکند.

ظرف نگهدارنده گرد و مکعب

بنابراین کدام ظرف برای شما مناسب تر است؟

پاسخ به این سوال بستگی به دو عامل زیر دارد:

  1. فضای شما (در صورت محدود بودن ممکن است بخواهید از ظروف مکعب استفاه کنید)
  2. ترجیح شخصی شما
گنجایش

مورد مهم دیگر در انتخاب ظروف نگدارنده اندازه و گنجایش آن است. با توجه به این موضوع که شما چه محصولی می خواهید داخل ان قرار دهید می توانید از بین ظرف نگهدارنده ذیل انتخاب کنید:

ظرف نگهدارنده 1500 سی سی بسته 6 عددی

ظرف نگهدارنده 1500 سی سی بسته 3 عددی

ظرف نگهدارنده 1200 سی سی بسته 6 عددی

ظرف نگهدارنده 610 سی سی بسته 6 عددی

ظرف نگهدارنده 560 سی سی بسته 6 عددی

ظرف نگهدارنده 240 سی سی بسته 6 عددی

درپوش:

بعد از انتخاب نوع مواد و شکل و اندازه ظروف نگهدارنده، نوبت به برخی از ویژگی های مکمل این ظروف می رسد.

درپوش ظروف نگهدارنده این اطمینان را به شما می‌دهد که محتویات داخل آن برای استفاده بعدی سالم و تازه باقی بماند. در پوش ها دو نوع هستند. یک نوع دارای اتصالات محکم و مقاوم در برابر ریزش و دارای آب بندی جهت عدم ارتباط هوا و رطوبت با بیرون است و دیگری آب بند نیست. ظروف نگدارنده 1200 و 610 و 560 و 240 دارای درپوش مقاوم و آب بند است و درپوش ظرف نگهدارنده 1500 سی سی از نوع دوم است.

حال که اطلاعات کاملی نسبت به ظروف نگدارنده بدست آوردید می توانید با خیالی آسوده اقدام به خرید ظروف نگهدارنده نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا