Dow قابلیت های پلیمرهای دایره ای را گسترش می دهد

عرضه اولیه پلیمرهای کاملا دایره ای از سال 2022 در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

داو در 6 اکتبر ابتکارات متعددی را اعلام کرد که به این شرکت اجازه می دهد تا از سال 2022 عرضه اولیه پلیمرهای کاملاً دایره ای را به مشتریان ارائه دهد.

دیه گو دونوسو ، رئیس بسته بندی Dow Packaging & Specialty Plastics ، گفت: “بازار ارزش قابل توجهی را برای حلقه گردانی قائل می شود و داو در جهت رفع تقاضای فوق العاده برآورده نشده برای پلیمرهای دایره ای و کم کربن در حال نوآوری است.” “Dow به مشتریان ما آنچه امروز نیاز دارند را ارائه می دهد و به آنها در توسعه محصولات پایدارتر ، از جمله راه حل های قابل بازیافت 100٪ یا افزودن محتویات بازیافتی یا مبتنی بر زیست به محصولات خود کمک می کند.”

این پیشرفتها بخشی از تلاشهای این شرکت برای جلوگیری از ضایعات پلاستیکی ، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و عرضه محصولات پلاستیکی بازیافتی به مشتریان است که عملکرد مشابهی با پلاستیکهای بکر ساخته شده از مواد اولیه سوخت فسیلی دارد. ابتکارات اعلام شده در این هفته عبارتند از:

Dow و Fuenix Ecogy Group در حال گسترش توافق اولیه شرکت ها برای افزایش تولید پلاستیک های دایره ای از طریق بازیافت پیشرفته با ساخت کارخانه دوم در Weert ، هلند هستند. این کارخانه جدید 20000 تن ضایعات پلاستیک را به عنوان مواد اولیه روغن پیرولیز پردازش می کند ، که برای تولید پلاستیک دایره ای جدید در سایت Dow’s Terneuzen در هلند استفاده می شود.

داو و گانور پترولیوم روتردام توافقنامه ای را برای تصفیه مواد اولیه روغن پیرولیز حاصل از زباله های پلاستیکی نهایی کردند. تصفیه مورد نیاز است تا مواد اولیه روغن پیرولیز بتوانند پلیمرهای جدیدی تولید کنند. Gunvor از امسال مواد اولیه آماده ترقه را به داو عرضه می کند ، که برای تولید پلاستیک های دایره ای برای مشتریان استفاده می شود.

Dow در حال پیگیری سریع طراحی ، مهندسی و ساخت یک واحد تصفیه مقیاس توسعه بازار در Terneuzen است تا ظرفیت بیشتری برای تصفیه مواد اولیه روغن پیرولیز حاصل از زباله های پلاستیکی فراهم کند.

داو یک قرارداد چند ساله با New Hope Energy of Tyler ، TX ، برای تأمین مواد اولیه روغن پیرولیز که از پلاستیک های بازیافتی در آمریکای شمالی به دست می آید ، منعقد کرد. New Hope Energy پلاستیک های استفاده شده را به مواد اولیه روغن پیرولیز تبدیل می کند که داو از آن برای تولید پلاستیک های دایره ای استفاده می کند.

داو در حال آماده سازی برای تحویل پلیمرهای مدور معتبر به مشتریان خود ، یا برای دریافت گواهینامه بین المللی پایداری و کربن (ISCC) برای هر یک از سایتهای مهم اروپایی و آمریکایی خود در حال دریافت یا در حال انجام است. صدور گواهینامه مستلزم یک حسابرسی مستقل و خارجی است و اطمینان حاصل می کند که زنجیره های تأمین محصول به طور کامل قابل ردیابی هستند و داو و تامین کنندگان آن به شیوه های پایدار پایبند بوده و سرعت می دهند. ISSC یک سیستم صدور گواهینامه پایدار جهانی است که تمام مواد اولیه پایدار ، از جمله مواد اولیه دایره ای تولید شده از ضایعات پلاستیکی را پوشش می دهد.

 

این پیشرفت ها مکمل همکاری اخیر داو با فناوری Mura برای حمایت از مقیاس بندی سریع فرآیند بازیافت پیشرفته HydroPRS (راه حل بازیافت پلاستیک هیدروترمال) Mura است. اولین کارخانه جهان با استفاده از HydroPRS در Teesside انگلستان در حال توسعه است. انتظار می رود خط 20000 تن در سال در سال 2023 شروع به کار کند ، که به داو خام بازیافت اضافی را ارائه می دهد.

 

همه این تلاش ها با هدف بازیافت پیشرفته داو در زمینه بازیافت پلاستیک هایی که در حال حاضر غیرقابل بازیافت هستند ، مطابقت دارد. این شامل پلاستیک های انعطاف پذیر مورد استفاده در بسته بندی است که اغلب سوزانده می شوند یا به محل دفن زباله ارسال می شوند. Donoso به PlasticsToday گفت: پلاستیک ساخته شده از پلیمرهای کاملاً دایره ای ، پلی اتیلن است که تقریباً در هر کاربردی که امروزه از پلی اتیلن ساخته شده از مواد اولیه استفاده می شود ، می توان از آن استفاده کرد.

دونوسو می گوید: “داو به همکاری در زمینه فناوری های پیشرو می پردازد تا آینده ای را که ما در نظر داریم-تولید پایدار و مقرون به صرفه پلاستیک های مدور-برای حفظ مزایای فوق العاده زیست محیطی پلاستیک ها ، از جمله نقش مهم پلاستیک در کاهش انتشار کربن ، حفظ کند.”

داو اهدافی را در نظر گرفته است که بتواند یک میلیون تن پلاستیک را از طریق اقدامات مستقیم و مشارکت خود تا سال 2030 جمع آوری ، استفاده مجدد یا بازیافت کند و 100 درصد محصولات خود را که در برنامه های بسته بندی فروخته می شود تا سال 2035 قابل استفاده مجدد یا بازیافت باشد.

تهیه و ترجمه: سایه اقبال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا