فناوری جدید در بسته بندی

روشی جدید برای تازه و آب‌دار نگه داشتن گوشت

فناوری جدید در بسته بندی

فناوری جدید در بسته بندی – دانشمندان IXON Food Technology در کشور هنگ‌کنگ روش جدیدی برای نگهداری از مواد غذایی معرفی کردند که می‌تواند گوشت را بدون انجماد تا دو سال سالم و آب‌دار نگه دارد. این روش هیچگونه نیازی به طعم‌دهنده‌ها و نگهدارنده‌های مصنوعی و مواد شیمیایی ندارد.

فناوری بسته بندی جدید گوشت
فناوری بسته بندی جدید گوشت

نگهداری گوشت به مدت دو سال بدون انجماد

بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت می‌گوید: ” محصول شرکت ما طعم گوشت تازه و ماندگاری گوشت کنسرو شده را دارد و برعکس روش‌های انجمادی، نیازی به انرژی زیاد ندارند. این محصول 10 هدف از 17 هدف توسعه پایدار را که توسط سازمان ملل تعیین شده است را تامین می‌کند.”

بسته بندی خلاقانه گوشت
بسته بندی خلاقانه گوشت

این فناوری جدید در بسته بندی “ASAP” نام دارد که مخفف عبارت “Advanced Sous-vide Aseptic Packaging” است. در این فناوری که طی 5 سال این شرکت به آن دست‌یافته است، مواد غذایی در دمای 60 درجه سانتیگراد استرلیزه می‌شود که بسیار کمتر از دمای معمول این فرآیند (که منجر به پختن می‌شود) است. این فناوری به کاهش هزینه‌ها، کاهش مصرف انرژی و افزایش بازده تولید کمک شایانی می‌کند.

بسته بندی خلاقانه گوشت
بسته بندی خلاقانه گوشت

 

 

 

 

فناوری “ASAP” در نگهداری گوشت

فناوری ASAP غذای بسته‌بندی شده را به اجزای آن یعنی بسته‌بندی، جامدات و مایعات جدا می‌کند. هر کدام از اجزا را با روش‌های مختلف استریل و مجددا در یک محیط استریل باهم ترکیب می‌شوند.

برای فیلم‌های بسته‌بندی از هیدروژن پراکسید بخار شده استفاده می‌شود. مایعات تا 320 درجه فارنهایت گرم می‌شوند. برای مواد جامد مانند گوشت، می‌توان دمای 320 درجه فارنهایت را تنها برای 60 ثانیه اعمال کرد تا تمام باکتری‌ها را از بین ببرد. روش حرارتی، فیزیکی و غیر تابشی است. در آخر اجزای مختلف باهم ترکیب می‌شوند و گوشت طی فرآیند sous vide در دمای 140 فارنهایت به مدت 60 تا 240 دقیقه (بسته به ضخامت و اندازه) مغز پخت می‌شود.

بسته بندی گوشت
بسته بندی گوشت

این ظروف بسته‌بندی برای گوشت گاو، گوشت بره ، مرغ ، اختاپوس ، ماهی و همچنین تخم‌مرغ‌های بدون پوست مناسب است.

این شرکت، خط تولید آزمایشی برای محصولات ASAP راه‌اندازی کرده است. خط تولید فعلی این امکان را فراهم می‌کند تا آزمایشات میکروبی مربوط به مواد غذایی انجام شود و در کنار فناوری جدید در بسته بندی گفته شده، فناوری‌های جانبی برای افزایش ایمنی و اطمینان این محصولات توسعه داده شود. این شرکت برای ثبت اختراع و علائم تجاری فناوری خود در ایالات متحده، اروپا و چین درخواست کرده است.

IXON در حال مذاکره با شرکت‌های  Cargill ، Ecolab ، Sealed Air و Mitsui Chemicals برای تجاری‌سازی فناوری خود است.

برای آشنایی بیشتر با هلدینگ تولید ظروف یکبار مصرف کلیک نمایید.

نوشته: گروه ویکی شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا