ظروف کاغذی فست فودها

ظروف کاغذی فست فودها

استفاده از کاغذ در صنعت غذا پس از ظهور فست فودها در جهان به عنوان یک راه حل ارزان قیمت و زیبا جهت سرو غذا به صورت مکرر مورد استفاده قرار گرفته است. ظروف کاغذی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که باعث شده کاربرد و استفاده از این محصولات را جذابتر نماید.

ظروف کاغذی پیکنیک
ظروف کاغذی پیکنیک

انواع ظروف کاغذی

از انواع ظروف کاغذی که فست فودها مورد استفاده قرار می دهند می توان به:

  • جعبه پیتزا
  • جعبه سوخاری
  • جعبه سیب زمینی
  • جعبه های کوچک سوخاری
  • بشقاب و سینی سرو داخلی
  • انواع لیوان
  • ظروف کاغذی مخصوص سوپ و غذای مرطوب

نکته ای که در استفاده از ظروف کاغذی بسیار پر اهمیت است، بهداشتی بودن آن است. ظروف کاغذی تماس مستقیم با مواد غذایی دارند. به همین دلیل حتما باید اصول استاندارد تولید و استفاده از مواد اولیه قابل تماس با غذا در آن رعایت شده باشند. در ظروف بسته بندی کاغذی مزایای بسیار عالی وجود دارد. مثلا حجم کم انبارداری آنها جهت نگهداری. به صورتی که می توان حجم متناسب با نیاز خود را به راحتی در گوشه ای از رستوران نگهداری کرد.

جعبه پیتزا پیکنیک
جعبه پیتزا پیکنیک

ویژگی ظروف کاغذی

ظروف کاغذی معمولا به صورت تا شده به فروش می روند. خریدار در هنگام استفاده از ظروف باید، ظروف را به صورتی که خطوط تا در آن مشخص است اسمبل کرده تا بتوان از آن استفاده کند. ظروف کاغذی که در هنگام مونتاژ کردن نیاز به چسب یا منگنه دارند جهت استفاده در فست فود مناسب نمی باشند. امروزه ظروف به صورتی ساخته می شوند که مصرف کننده به راحتی بدونه هرگونه چسب یا منگنه ای یک ظرف محکم و قابل استفاده داشته باشد.

نکته بسیار پر اهمیت برای ظروف کاغذی جنبه اختصاصی شدن هر ظرف برای مصرف کننده است. به صورتی که هر فست فود میتواند به صورت اختصاصی چاپ و اطلاعات خود را بر روی ظروف بنا به سلیقه خود داشته باشد. این ویژگی میتواند ابزاری بسیار بزرگ برای تبلیغات رستوران ها باشد تا علاوه بر ایجاد تمایز، برند سازی را هم مورد توجه قرار دهند.

جعبه سوخاری پیکنیک
جعبه سوخاری پیکنیک

برند پیکنیک در جهت تکمیل سبد محصولات خود اقدام به تامین ظروف کاغذی نموده است، به این ترتیب فست فودها می توانند جعبه پیتزا و سوخاری و جعبه سیب زمینی خود را از طریق وبسایت عمده فروشی ظروف یکبار مصرف پیکنیک تهیه نمایند.

مطلب: ایمان مهتابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا