5 روش فوق العاده برای افزایش سود رستوران

یکی از شاخص های اصلی در صنعت رستوران داری افزایش سود هر میز است. شما بعنوان یک رستوراندار تمایل دارید تا میزهای رستورانتان مشتریان بیشتری به خود ببیند اما تمایل ندارید که مشتریان را با عجله از سر میز غذا بلند کنید تا مشتری بعدی جای آن ها بنشیند. اگرچه این کار در نگاه اول ممکن است ساده بنظر بیاید اما گاه با مشتریانی برخورد می کنید که اصطلاحا لنگر انداخته و پس از خوردن شام از جای خود بلند نمی شوند.

افزایش سود رستوران

1. سیستم رزرواسیون راه اندازی نمائید.

یکی از راه های افزایش سود هر میز بکارگیری سیستم رزرواسیون است. این سیستم باعث می شود هر مشتری مدت زمان حضور خود را بداند و از طرفی مشتری بعدی هم می داند چه زمانی باید به رستوران مراجعه کند تا معطل نشود. هر چه بتوانید میزها را بعد از رفتن مشتری قبلی زودتر تمیز کنید تا مشتری بعدی بتواند از آن استفاده کند تا معطل نشود به بهبود سیستم رزرواسیون خود کمک کرده اید. برخی از نکاتی که در بکارگیری این روش باید در نظر بگیرید:

  • میزها حتما قبل از ورود مشتری جدید باید تمیز و آماده باشند
  • یک محل انتظار ایجاد کنید تا مشتریانی که هنوز نوبتشان نشده بتوانند آنجا بمانند.
  • شما فقط به مشتریانی که از قبل رزرو کردند و در زمان مناسب در رستوران حضور دارند خدمات ارائه می دهید.

افزایش سود رستوران

2. نیروهای خدماتی را منظم کنید

هیچ چیز برای یک مشتری گرسنه بدتر از انتظار برای گرفتن سفارشش نیست. به نیروهای خدماتی خود آموزش دهید به محض آنکه مشتری جدید آمد بر سر میزش حاضر شوند و سفارشش را بگیرند.چرا که اگر دیر بروند مشتری این تایم را جزء زمان رزرو خود حساب نمی کند. نکاتی که به شما پیشنهاد میکنیم در رابطه با نیروهای خدماتی اعمال کنید:

  • نیروهای خدماتی رستوران در اولین فرصت بر سر میز مشتری حاضر شوند.
  • سفارشات نوشیدنی را اول بگیرید و بی درنگ آنها را بیاورید.
  • از مشتریان بپرسید که قبلا در رستوران شما غذا خوردند یا خیر. اگر نه غذاهای خاص منوی را معرفی کنند.
  • اگر یک میز مهمانهای زیادی دارد بیش از یک نیروی خدماتی برای آن در نظر بگیرید.
  • قبل از اینکه مشتری درخواست کند شما برگه صورت حساب را بر روی میز بگذارید. به این صورت مشتری میفهمد زمان رزروش به پایان رسیده است.
  • اگر پس از پرداخت مشتریان از پشت میز بلند نشدند می توانید مودبانه از آنها بخواهید ادامه صحبت هایشان را در بخش کافه انجام دهند.
  • در صورتی که مشتری تمایل به بردن غذای خود دارد به سرعت نسبت به تهیه ظرف بیرون بر برای مشتری اقدام کنید.

3. از فناوری استفاده کنید.

اگرچه پرداخت صورتحساب به منزله پایان وعده غذایی است اما ممکن است همین مورد هم زمانبر باشد. معمولا کلی زمان صرف آمدن مشتری تا پای صندوق و دریافت کارت اعتباری مشتری و پرداخت و برگرداندن صورتحساب و فیش بانکی به مشتری میشود. با خرید یک دستگاه پوز همراه میتوانید از مشتری بخواهید بدون فوت وقت درست روی میز فرایند پرداخت را انجام دهد.

4. محیط رستوران را به روز کنید

اگر بر روی افزایش درآمد هر میز تمرکز کرده اید به تغییر دکوراسیون و چینش میزهای رستوران فکر کنید. قرار دادن میزها در مرکز رستوران و به دور از کنج ها و کناره ها باعث می شود مشتریان تشویق شوند زودتر غذای خود را بخورند. تغییر رنگ محیط رستوران به قرمز و زرد نیز باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود که بطور ناخودآگاه آنها را به خوردن سریع تر تشویق می کند.

افزایش سود رستورانی

5. منوی رستورانی خود را محدودتر کنید.

گرچه بسیاری از رستوران داران بر این باورند که منوی بزرگتر و گسترده باعث سهولت تصمیم گیری مشتری می شود، اما واقعیت این است که این موضوع باعث افزایش زمان تصمیم گیری می گردد. نکته این است که هرچه مشتری زودتر تصمیم بگیرد که چه چیزی سفارش دهد این امر منجر به کوتاه تر شدن زمان سرو وعده غذای می شود.

با ایجاد این تغییرات ساده می توانید میزان درآ»د و سود هر میز رستوران خود را افزایش دهید.

منبع: webstaurantstore

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن